https://sklep.arkop.pl/actimag-universal.html

Większa część nawozów powszechnie wykorzystywanych w rolnictwie zawiera trzy podstawowe składniki pożywne dla roślin: azot, fosfor i potas. Co poniektóre nawozy w rolnictwie zawierają także pewne mikroelementy, takie jak cynk oraz inne metale, które są potrzebne do wzrostu roślin. Nawozy wolno uzyskać na przeróżnej bazie np.

•    komposty oraz inna materia organiczna
•    odpady, takie jak osady ściekowe oraz co poniektóre odpady przemysłowe.

https://sklep.arkop.pl/foliaractiv-potas-fosfor-6-20-36-mikro.html

Ważne jest to, by dobre nawozy były bogate w kompozycje odżywcze substancje organiczne, co pozwala poprawić jakość gleby oraz aktywizować wzrost roślin.
Użycie cennych materiałów nadających się do powtórnego użytku jako nawozy ma prawo również nieść oraz inne korzyści, na przykład jeśli gra toczy się o wyższą jakość wody, zapobieganie zanieczyszczeniom czy zrównoważone rolnictwo. Należałoby tu zapamiętać, że osad ściekowy użytkowany w rolnictwie jako nawóz jednak podlega limitom stężeń dla następujących metali: arsen, kadm, miedź, rtęć, nikiel, selen oraz cynk.

Nawóz w rolnictwie – jak go przemyślanie wykorzystać?
Regularnie testuj glebę – bo taki monitoring jest zwykle najlepszym wskaźnikiem wystarczalności czynników odżywczych. Przede wszystkim także monitoruj pH gleby, główną zmienną, jaka wpływa na przystępność składników odżywczych, na tej podstawie będzie Tobie najłatwiej dobrać trafny nawóz. pH 6,0 jest starczające, żeby większość składników odżywczych była dostępna. Nie zapominaj także, że zawsze masz prawo się po wsparcie zwrócić do ekspertów w sklepach proponujących nawóz – oni mają kompetentną wiedzę, którą z pewnością z chęcią się podzielą.